Борусия (Дортмунд) спечели Суперкупата на Германия. В спор за трофея “жълто-черните” победиха шампиона Байерн (Мюнхен) с 2:0 на "Сигнал Идуна Парк".

Байерн започна по-агресивно мача, но в 16-ата минута Хави Мартинес сбърка и едва не си отбеляза автогол. Мануел Нойер изби в последния момент, а секунди по-късно вратарят спаси опасен шут на Кирх.

В 23-ата минута отлична контраатака свари неподготвена защитата на баварците и арменският национал Хенрих Мхитарян откри резултата – 1:0.
След половин час игра Мартинес получи контузия в коляното след сблъсък с Марсел Шмелцер и беше сменен принудително. Последваха две отлични намеси на Нойер, отразил поредни изстрели на Хофман и Кел.

След почивката играта се разви по същия сценарий. Много активният Пиер-Емерик Обамеянг покачи на 2:0 в 62-ата минута. Нападателят постреля Нойер с глава, след като засече подаване на Пишчек. Нападателят от Габон отпразнува попадението типично в свой стил, слагайки маска на Спайдърмен.
Борусия се изравни по трофеи в историята на турнира с Байерн – по пет. През сезон 2013/2014 баварците записаха дубъл, печелейки Бундеслигата и Купата на страната.

Роберт Левандовски за първи път излезе срещу бившия си отбор, след като през лятото акостира в Мюнхен именно от Борусия, но не се отличи с нищо особено. "Жълто-черните" от Дортмунд пък играха без най-голямата си звезда Марко Ройс, който въобще не попадна в групата за мача.

Любопитно е, че и миналата година Борусия би Байерн с 4:2 отново във финал за Суперкупата в официалния дебют на Пеп Гуардиола начело на баварците.

Борусия Дортмунд - Байерн 2:0
1:0 Хенрих Мхитарян (23), 2:0 Пиер-Емерик Омабеянг (62)