Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Борусия (Дортмунд) помете Реал (Мадрид) с 4:1 в първи полуфинал в Шампионската лига. По този начин тимът на Юрген Клоп вече с единия крак е на финала. Вчера в първия полуфинален сблъсък Байерн (Мюнхен) разби Барселона с 4:0, а днес беше втората германо-испанска среща, отново преминала под тотална доминация на домакините. Финалът в турнира е на 25 май на стадион "Уембли" в Лондон.
В герой на мача се превърна Роберт Левандовски. Полският национал вкара и четирите гола за Борусия.

Домакините от Дортмунд започнаха много силно и още след първия съдийски сигнал притиснаха съперника. В 7-ата минута Бендер
овладя топката и пусна към Марко Ройс. Бързакът нахлу в пеналта и стреля в долния ъгъл. Вратарят на гостите Диего Лопес отрази шута, а Роберт Левандовски догони отбитата топка, но стражът спаси и неговия удар. Секунди по-късно вече милост за Реал нямаше. Марио Гьотце проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле. Там мощният Левандовски изпревари Пепе, протегна крака си и добута топката зад голлинията - 1:0 за Борусия! Трибуните на препълнения "Сигнал Идуна парк" щяха да се срутят от рева на изпадналите в екстаз фенове в жълто-черно.

Тимът на Жозе Моуриньо трудно излезе от шока и през първите 24 минути на мача не отправи нито един удар към Вайденфелер. Кристиано Роналдо затрудни вратаря с отлично изпълнен пряк свободен удар от близо 30 метра, но нямаше кой да засече отбитата топка. В 27-ата минута бърза контраатака на "жълто-черните" свари неподготвена защитата на Реал и само навременната намеса на Коентрао предотврати още главоболия за Лопес. В 32-ата минута пъргавият Блашчиковски се пребори с Йозил около централната зона на терена, втурна се напред и направи за смях трима в бяло, стигна почти до вратата, но миг преди да нанесе финален удар, Кедира се намеси и предотврати гола. Най-спорният момент настъпи в 41-ата минута. Ройс нахлу в наказателното поле, където бе дръпнат за ръката от Варан.

Главният съдия Бьорн Кайперс обаче даде знак играта да продължи. Домакините още спореха с рефера, когато Реал се възползва от разсейването. "Белите" организираха светкавична контраатака, топката беше прехвърлена от Модрич, Хумелс я овладя, опита се да върне към Вайденфелер, но сбърка фатално и я поднесе на Игуаин. Аржентинецът без забавяне центрира към непокрития Роналдо, а португалецът без проблеми вкара в празната врата - 1:1. Второто полувреме започна с натиск на Борусия. В 50-ата минута Ройс опита удар, но вместо това изведе Левандовски зад гърба на Пепе. Отбраната пред Лопес опита да тегли нескопосано за изкуствена засада, а полякът хладнокръвно пое топката и технично с десния крак би покрай безпомощния Лопес - 2:1. Само 5 минути по-късно полякът, който тази вечер беше неудържим, получи пас близо до точката на дузпата, финтира Пепе и Варан и простреля вратата с топовен шут за 3:1.

Това вече беше твърде много за Реал. Грешките в тяхната защита обаче продължиха. Гьондоган се подигра за пореден път с бранителите в 62-ата минута и отправи страхотен удар точно под гредата. Диего Лопес с върха на пръстите си успя да избие шута в корнер. Обърканият Шаби Алонсо в 66-ата минута задържа в пеналта Ройс и съдията веднага посочи бялата точка - дузпа! Героят на вечерта Левандовски се нагърби с изпълнението и хладнокръвно вкара дузпата - 4:1! В 78-ата минута полякът можеше да се разпише за пети път, но Лопес внимаваше и отрази тупалката му от около 20 метра. В 89-ата минута Роналдо изскочи сам срещу Вайденфелер, но вратарят съобразително се хвърли в краката му и спаси с цената на контузия.

Борусия (Дортмунд) Реал (Мадрид) 4:1
1:0 Роберт Левандовски (8), 1:1 Кристиано Роналдо (43), 2:1 Роберт Левандовски (50), 3:1 Роберт Левандовски (55), 4:1 Роберт Левандовски (67-дузпа)

Борусия (Дортмунд): Роман Вайденфелер, Лукас Пишчек (83-Кристиан Гроскройц), Невен Суботич, Матс Хумелс, Марсел Шмелцер, Свен Бендер, Илкай Гьондоган (90-Юлиан Шийбер), Марио Гьотце, Марко Ройс, Якуб Блашчиковски (82-Себастиан Кел), Роберт Левандовски
Резерви: Лангерак, Фелипе Сантана, Кел, Лайтнер, Шахин
Треньор: Юрген Клоп

Реал (Мадрид): Диего Лопес, Серхио Рамос (к), Рафаел Варан, Пепе, Фабио Коентрао, Сами Кедира, Шаби Алонсо (80-Кака), Лука Модрич (68- Анхел ди Мария), Месут Йозил, Кристиано Роналдо, Гонсало Игуаин (68-Карим Бензема)
Резерви: Касияс, Албиол, Начо, Кака, Кайехон
Треньор: Жозе Моуриньо