Убедителният лидер Борусия (Дортмунд) загуби точки по пътя към титлата във втори пореден кръг, след като завърши 1:1 в гостуването си на К’лаутерн в среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига. В групата на домакините отново не бе българският национал Илиян Мицански, който лекува контузия.

Още в самото начало и двата тима тръгнаха здраво в атака да търсят гола. В 4-ата минута след двойно подаване между Левандовски и Лукас Бариос последният стреля от средна дистанция и нацели дясната греда на вратата на К’лаутерн. След още три минути игра „червените дяволи” отговориха подобаващо, след като Кристиан Тиферт стреля от над 30 метра, а Роман Вайденфелер подцени ситуацията и топката удари напречната греда. До края на полувремето гостите успяха да вземат инициативата, но трудно създаваха голови положения.

След почивката в 53-ата минута Марио Гьотце беше изведен чудесно от Гроскройц, чийто удар бе отразен от вратаря на домакините Зипел. Всичко най-интересно се случи в последните 10 минути на срещата. Първо в 81-ата минута Свен Бендер пое една топка, финтира двама бранители и с удар в левия ъгъл откри в полза на Борусия – 0:1. След този гол възпитаниците на Юрген Клоп се виждаха победители, но К’лаутерн не беше казал последната си дума. В последната 90-а минута Ян Моравек намери топката извън наказателното поле и с топовен удар в горния десен ъгъл донесе точката на „червените дяволи”.

След това реми преднината на Борусия на върха в класирането се стопи на 10 точки пред втория Байер (Леверкузен). К’лаутерн остана на 14-а позиция с 23 точки. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
Байерн – Хофенхайм 4:0
1:0 Гомес (2), 2:0 Мюлер (15), 3:0 Робен (63), 4:0 Робен (81)

Шалке 04 – Фрайбург 1:0
1:0 Фарфан (49)

Щутгарт – Нюрнберг 1:4
0:1 Симонс (11), 0:2 Шийбер (28), 1:2 Функ (45+2), 1:3 Чандлър (51), 1:4 Екичи (62)

Волфсбург – Хамбургер 0:1
0:1 Петрич (33-дузпа)

Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен) 0:3
0:1 Ролфес (9), 0:2 Аугусто (32), 0:3 Балич (85)

Санкт Паули – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
0:1 Де Камарго (9), 1:1 Крузе (38), 2:1 Асамоа (53), 3:1 Леман (58)

Кайзерслаутерн – Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Бендер (81), 1:1 Моравек (90)