Борусия (Дортмунд) се спаси от сензационна загуба срещу опашкаря Щутгарт в мач от 5-ия кръг на германската Първа бундеслига. Срещата завърши 2:2, след като гостите, които са на последно място във временното класиране, водеха с 2:0. На два пъти точен беше Даниел Дидави (48,68). Щурмът на отчаянието на домакините все пак доведе до резултат. Обамеянг намали в 73-ата минута, а новото попълнение Чиро Имобиле изравни за 2:2 в 86-ата след груба грешка на вратаря.

Срещата беше специална за треньора на домакините Юрген Клоп. Той влезе в историята на клуба като треньора с най-много мачове начело на "жълто-черните". Срещу Щутгарт 47-годишният Клоп седна на пейката за 209-и път. Така той би рекорда на Отмар Хицфелд, който имаше 208 мача в периода 1991-1997 г.

Байер (Леверкузен) се измъчи срещу Аугсбург, но все пак грабна трите точки след 1:0. Единственото попадение заби Хонг-Мин Сон в 33-ата минута. Минимална победа постигна и Борусия (Мьонхенгладбах) над Хамбургер с 1:0 след гол на Макс Крузе (23). Хановер надделя над Кьолн със същия резултат. Разписа се Хоселу още в 5-ата минута.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
23.09.14
21:00 ч.
Байерн – Падерборн 4:0
1:0 Марио Гьотце (8), 2:0 Роберт Левандовски (14), 3:0 Марио Гьотце (78), 4:0 Томас Мюлер (85)
23.09.14
21:00 ч.
Хофенхайм – Фрайбург 3:3
0:1 Мике Франц (31), 0:2 Мике Франц (33), 1:2 Тарик Елионуси (44), 2:2 Себастиан Руди (63), 2:3 Владимир Дарида (75), 3:3 Яник Вестергаард (90+3)
23.09.14
21:00 ч.
Вердер - Шалке 04 0:3
0:1 Макс Майер (48), 0:2 Роман Нойщадер (51), 0:3 Транквило Барнета (85)
23.09.14
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 2:2
0:1 Йонас Хофман (41), 0:2 Шинуи Оказаки (44), 1:2 Александър Майер (45+1), 2:2 Харис Сеферович (82)
24.09.14
21:00 ч.
Борусия (Дортмунд) - Щутгарт 2:2
0:1 Даниел Дидави (48), 0:2 Даниел Дидави (68), 1:2 Пиер-Емерик Обамеянг (73), 2:2 Чиро Имобиле (86)