В първия мач в Бундеслигата за новия сезон шампионът Борусия Дортмунд победи с 3:1 Хамбургер у дома пред 80 720 зрители на стадион “Сигнал Идуна Парк”. Шинджи Кагава можеше да открие резултата в 14-ата минута, но топката премина на сантиметри от вратата на Ярослав Дробни. В 17-ата минута падна и първият гол за сезона в немския шампионат, като негов автор стана Кевин Грьоскройц, който беше изведен от Марио Гьотце в наказателното. В 25-ата Кагава имаше нов шанс да отбележи, но ударът му нацели страничната греда зад чешкия страж на гостите. Шампионите от Борусия удвоиха 29-ата минута след прекрасно двойно подаване с Роберт Левандовски.

В 48-ата минута играчите на Юрген Клоп минаха като на парад през наказателното поле на Хамбургер, Марио Гьотце шутира, Ярослав Дробни с мъка спаси, но при добавката Кевин Грьоскройц бе безпогрешен и покачи на 3:0 с втория си гол в мача. Гостите от Хамбург успяха да върнат едно попадение, когато след разбъркване резервата Роберт Теше простреля Роман Вайденфелер в 79-ата минута. Останалите срещи от първия кръг в Бундеслигата са днес и в неделя./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
05.08.11
21:30 часа
Борусия (Дортмунд) – Хамбургер 3:1
1:0 Кевин Гроскройц (17), 2:0 Марио Гьотце (29), 3:0 Кевин Гроскройц (48), 3:1 Роберт Теше (79)
Майнц – Байер (Леверкузен) Евроспорт 2 България
Баланс: 10 мача, 4 победи за Майнц, 2 равенства, 4 победи за Байер (Леверкузен)
07.08.11
18:30 часа
Байерн – Борусия (Мьонхенгладбах) Евроспорт 2 България
Баланс: 86 мача, 41 победи за Байерн, 27 равенства, 18 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите от Бундеслигата.