Борусия (Дортмунд) завърши 0:0 при визитата си на Хамбургер и загуби точки в мача си от 24-ия кръг на германската Бундеслига. Вестфалци бяха по-активният тим през целия мач и владееха повече топката, но нямаха идея как да преодолеят сгъстената отбрана на “червените шорти”, разчитащи на контраатаки, които също не доведоха до нищо опасно пред врататата на Роман Вайденфелер. След нулевото равенство Борусия (Дортмунд) е на десето място с 29 точки, а Хамбургер е 15-и с 25 точки.

Вечният регионален съперник на „жълто-черните” Шалке 04 пък срази у дома Хофенхайм с 3:1. Кристиан Фукс (12) след пас на Хьогер и Макс Майер (41) след асистенция на Чупо-Мотинг осигуриха комфортна преднина на „миньорите” още пред почивката. Отново Макс Майер (53) след ново извеждащо подаване на Чупо-Мотинг се разписа и направи разликата класическа, а Кевин Фоланд (73) вкара почетното попадение за гостите след пас на Адам Салай. След успеха си тимът от Гелзенкирхен е на четвърто място с 38 точки. Хофенхайм заема седма позиция с 33 точки.

Фрайбург отстъпи у дома на Вердер с 0:1. Победата на „бременските музиканти” дойде след попадение на Франко ди Санто (35), възползвал се от извеждащо подаване на намиращия се в страхотна форма Йоцтунали. Така тимът от Бремен събра 33 точки и се изкачи до осма позиция. Брайзгауци пък са на предпоследното 17-о място с 22 точки.

Шалке 04 - Хофенхайм 3:1
1:0 Кристиан Фукс (12), 2:0 Макс Майер (41), 3:0 Макс Майер (53), 3:1 Кевин Фоланд (73)
Хановер - Байерн (Мюнхен) 1:3
1:0 Хироши Киотаке (25), 1:1 Шаби Алонсо (28), 1:2 Томас Мюлер (61-дузпа), 1:3 Томас Мюлер (72)
19:30 ч.
Майнц 05 - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Майнц 05, 5 равенства, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
08.03.15
16:30 ч.
Кьолн - Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 79 мача, 31 победи за Кьолн, 26 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)