Трудна победа с 3:1 постигна Байерн (Мюнхен) в гостуването си на Хановер от 24-ия кръг на Бундеслигата. Шампионът на Германия диктуваше темпото през цялото време, въпреки че през седмицата предстои домакинство на Шахтьор (Донецк) (0:0) от реваншите в Шампионската лига.

В 25-ата минута лошо позициониране на Холгер Бадщубер позволи на Хироши Кийотаке да открие резултата с удар по земя отдясно. Само три по-късно обаче мюнхенци изравниха. Трима играчи на домакините фаулираха глупаво Алаба, а от прекия свободен удар Шаби Алонсо не остави шанс за реакция на вратаря - 1:1.

След паузата представянето на баварците се подобри значително. Появи се и Франк Рибери, който замени в 53-ата минута неубедителния от самото начало Марио Гьотце. Това раздвижи сериозно играта на гостите, които в 61-ата минута получиха право на дузпа след удар в главата на Роберт Левандовски. Точен от бялата точка бе Томас Мюлер.

Отново той покачи на 3:1 десетина минути по-късно, когато почти от линията на големия пеналт засече с глава великолепното центриране на Рибери отляво. До края на срещата баварците продължаваха да натискат, но до нов гол в една от двете врати не се стигна.

Успехът на баварците им донесе актив от 61 точки, вече с 11 повече от преследвача си Волфсбург. Хановер е 11-и с 27 т.

"Вълците" се издъниха при гостуването си на Аугсбург, отстъпвайки с 0:1. Единствения гол за една от изненадите през този сезон отбеляза Доминик Кор малко след час игра. Така Волфсбург остава втори с 50 точки, докато другият баварски тим има вече 35 на шестата позиция.

Шалке 04 - Хофенхайм 3:1
1:0 Кристиан Фукс (12), 2:0 Макс Майер (41), 3:0 Макс Майер (53), 3:1 Кевин Фоланд (73)
Хановер - Байерн (Мюнхен) 1:3
1:0 Хироши Киотаке (25), 1:1 Шаби Алонсо (28), 1:2 Томас Мюлер (61-дузпа), 1:3 Томас Мюлер (72)
19:30 ч.
Майнц 05 - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Майнц 05, 5 равенства, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
08.03.15
16:30 ч.
Кьолн - Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 79 мача, 31 победи за Кьолн, 26 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)