Валери Божинов вкара гол още в дебюта си за новия отбор в Китай – Мейджоу. Тимът игра контрола и загуби с 1:2. Българинът отбеляза в 26-ата минута и даде преднина на Мейджоу. Божинов завърши успешно хубава атака, след като се възползва от отлично центриране отдясно. След това нападателят сменен в 70-ата минута при резултат 1:1, а в края на мача отборът загуби. Другата седмица стартира сезона във втора лига на Китай. Първият мач на Мейджоу е на 11 март срещу Далиен.

Преди срещата Божинов и останалите нови попълнения на Мейджоу бяха представени официално пред медиите. "Много съм щастлив, че съм тук. Благодаря за доверието на ръководството. Имам нужда от малко време да се адаптирам, но се чувствам чудесно. Разбираме се отлично с треньора и колегите. Надявам се да помогна на тима с каквото мога", каза Божинов./БЛИЦ СПОРТ