Българският национал Валери Божинов игра 13 минути за Лече при домакинското равенство 2:2 с Дженоа в мач от 26 кръг на Серия “А”.

Божинов започна двубоя като резерва, но в 77-ата минута се появи на терена на мястото на Давид ди Микеле. Луис Фернандо Муриел вкара първия гол за Лече в 61-ата минута, а 20 минути по-късно точен бе и Давиде Бривио.

Джузепе Скули вкара и двата гола за Дженоа. Той откри резултата в 21-ата минута, а пет минути преди края донесе точката на “грифоните”.

Фиорентина сложи край на серията от три поредни загуби и се наложи с 2:0 над Чезена. Вангелис Мораис от гостите си вкара автогол в 61-ата минута, а в 74-ата Матия Настасич удвои аванса на “виолетовите”.

Сиена записа втори пореден успех в първенството, като се наложи с 3:0 над Каляри. Точни за успеха бяха Ерион Богдани, Емануеле Калайо и Кристиано дел Гросо.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 26 КРЪГ
03.03.12
19:00 ч.
Палермо – Милан 0:4
0:1 Златан Ибрахимович (22), 0:2 Златан Ибрахимович (31), 0:3 Златан Ибрахимович (35), 0:4 Тиаго Силва (58)
03.03.12
21:45 ч.
Ювентус - Киево 1:1
1:0 Паоло Де Челйе (18), 1:1 Букари Драме (76)
04.03.12
13:30 ч.
Парма – Наполи 1:2
0:1 Единсон Кавани (40), 1:1 Кристиан Дзакардо (76), 1:2 Есекил Лавеци (84)
04.03.12
16:00 ч.
Удинезе – Аталанта 0:0
04.03.12
16:00 ч.
Сиена – Каляри 3:0
1:0 Ерион Богдани (41), 2:0 Емануеле Калайо (80), 3:0 Кристиано дел Гросо (82)
04.03.12
16:00 ч.
Фиорентина – Чезена 2:0
1:0 Вангелис Морас (60-автогол), 2:0 Матия Настасич (74)
04.03.12
16:00 ч.
Лече – Дженоа 2:2
0:1 Джузепе Скули (21), 1:1 Луис Фернандо Муриел (61), 2:1 Давиде Бривио (81), 2:2 Джузепе Скули (85)