Българският национал Валери Божинов игра половин час за Парма при победата с 2:1 над Удинезе в мач от 15 кръг на Серия “А”.

И двата гола за “дуковете” бяха реализирани от Ернан Креспо. Аржентинският ветеран се разписа в 24-ата минута от дузпа и в 56-ата. Той вече има 150 попадения в Серия "А". Три минути след втория си гол Креспо отстъпи място на Божинов. Антонио ди Натале бе точен за Удинезе в 35-ата.

Успехът изкачи Парма на 14-о място в класирането с 18 точки. Тимът на Божинов се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите. Удинезе е 11-и с 20 точки.

Сампдория вече е на седмо място в подреждането след победата с 3:0 над последния Бари. Джампаоло Пацини откри резултата от дузпа, а Стефано Губерти добави две попадения. Тимът от Генуа е с 23 точки, само на точка зад третия Ювентус.

Адриан Муту донесе на Фиорентина победата с 1:0 над Каляри. Това бе първото попадение на румънеца, след като изтече деветмесечното му наказание заради употреба на наркотици. За Каляри това бе първа загуба под ръководството на Роберто Донадони./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 15 КРЪГ
От 3 декември (петък)
Лацио - Интер 3:1
1:0 Джузепе Биава (26), 2:0 Мауро Сарате (52), 2:1 Горан Пандев (74), 3:1 Ернанес (89)

От 4 декември (събота)
Киево - Рома 2:2
0:1 Фабио Симплисио (26), 0:2 Фабио Симплисио (44), 1:2 Давиде Москардели (61), 2:2 Пабло Граноче (83)

Милан - Бреша 3:0
1:0 Боатенг (4), 2:0 Робиньо (28), 3:0 Ибрахимович (31)

От 5 декември (неделя)
Чезена - Болоня 0:2
0:1 Марко ди Вайо (31), 0:2 Мигел Бритос (87)

Фиорентина - Каляри 1:0
1:0 Адриан Муту (52)

Лече - Дженоа 1:3
1:0 Едуард Офере (45), 1:1 Лука Тони (55), 1:2 Андреа Ранокиа (76), 1:3 Марко Роси (90)

Парма - Удинезе 2:1
1:0 Ернан Креспо (24-дузпа), 1:1 Антонио ди Натале (35), 2:1 Ернан Креспо (56)

Сампдория - Бари 3:0
1:0 Джампаоло Пацини (17-дузпа), 2:0 Стефано Губерти (56), 3:0 Стефано Губерти (61)