Българският национал Валери Божинов остана резерва за Лече при нулевото равенство като гост на Новара в мач от 29 кръг на Серия “А”.

Ремито не е от полза за нито един от двата отбора, тъй като те останаха под чертата на изпадащите. Лече е 17-и с 25 точки, на пет зад Парма. “Дуковете” от своя страна направиха 2:2 като гост на последния Чезена.

Лацио се затвърди на третото място в класирането, след като победи Каляри с късен гол на Модибо Диаките две минути преди края. “Орлите” вече имат 51 точки, четири повече от Наполи и Удинезе.

Неаполитанците изпуснаха два гола аванс и направиха домакинско равенство 2:2 с Катания. Блерим Джемаили откри резултата в 61-ата минута, а шест минути по-късно Единсон Кавани удвои. Николас Споли върна едно попадение за “слоновете” в 74-ата минута, а Давиде Ландзафаме пет минути преди края.

Фиорентина остана четвърти пореден мач без победа, след като допусна изравняване за 2:2 като гост на Дженоа минута преди края. Фернандо Белучи откри за “грифоните” в 20-ата, но “виолетовите” обърнаха с попадения на Рикардо Монтоливо и Чезаре Натали. Родриго Паласио донесе точката на домакините в 89-ата минута.

Киево записа второ поредно равенство след домакинското 1:1 със Сиена. “Черно-белите” спряха серията от две поредни загуби с гол на Матия Дестро в 51-ата минута, след като Франческо Ачерби бе дал аванс на “летящите магарета” в 10-ата минута.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
24.03.12
19:30 ч.
Милан – Рома 2:1
0:1 Пабло Освалдо (44), 1:1 Златан Ибрахимович (53-дузпа), 2:1 Златан Ибрахимович (83)
24.03.12
21:45 ч.
Палермо – Удинезе 1:1
1:0 Фабрицио Миколи (32), 1:1 Габриел Торйе (84)
25.03.12
13:30 ч.
Аталанта – Болоня 2:0
1:0 Маноло Габиадини (50), 2:0 Симоне Тирибоки (90+2)
Наполи – Катания 2:2
1:0 Блерим Джемаили (61), 2:0 Единсон Кавани (67), 2:1 Николас Споли (74), 2:2 Давиде Ландзафаме (85)
25.03.12
16:00 ч.
Дженоа – Фиорентина 2:2
1:0 Фернандо Белуши (20), 1:1 Рикардо Монтоливо (31), 1:2 Чезаре Натали (70), 2:2 Родриго Паласио (89)
25.03.12
16:00 ч.
Новара – Лече 0:0
25.03.12
16:00 ч.
Чезена – Парма 2:2
0:1 Серджо Флокари (40), 1:1 Марио Сантана (47), 2:1 Симоне дел Неро (53), 2:2 Габриел Палета (61)