Деян Станкович вкара хеттрик за Интер при успеха с 5:2 над Парма в мач от 14 кръг на Серия “А”. По този начин “нерадзурите” сложиха край на серията си от четири мача за първенство без победа.

Българският национал Валери Божинов започна като резерва за гостите и се появи в игра в 72-ата минута на мястото на Себастиан Джовинко.

Ернан Креспо даде аванс на Парма в 4-ата минута, но Интер отговори с два гола на Деян Станкович и попадение на Естебан Камбиасо до 22-ата минута.

Десет минути преди почивката Креспо вкара втория си гол в мача. След интервала резервата Тиаго Мота вкара четвърто попадение за домакините. Четвърт час преди края Станкович оформи своя хеттрик.

Парма имаше още няколко възможности за гол. Вратарят Лука Кастелаци на два пъти предотврати трето попадение на Ернан Креспо, а веднъж и гредата попречи на аржентинеца./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 14 КРЪГ
От 27 ноември
Сампдория - Милан 1:1
0:1 Робиньо (43), 1:1 Джампаоло Пацини (59)

Ювентус - Фиорентина 1:1
0:1 Марко Мота (4-авт), 1:1 Симоне Пепе (82)

От 28 ноември, от 13:30 часа
Интер - Парма 5:2
0:1 Ернан Креспо (4), 1:1 Деян Станкович (17), 2:1 Деян Станкович (18), 3:1 Естебан Камбиасо (22), 3:2 Ернан Креспо (34), 4:2 Тиаго Мота (72), 5:2 Деян Станкович (75)