Брайтън победи като домакин с 3:1 Уест Хям в исторически двубой, който бе под номер 10 000 хиляди, откакто английското първенство се играе във формат "Висша лига". Головете за "чайките" отбелязаха Мъри, Изкиердо и Паскал Грос, а за "чуковете" се разписа Хавиер Ернандес.

Двубоят започна много добре за Брайтън, който поведе след осем минути игра, а автор на попадението бе Глен Мъри - 1:0.

След гола Уест Хям започна да изравнява играта и така се стигна до 30-ата минута, в която "чуковете" успяха да изравнят с гол на Хавиер Ернандес - 1:1.

Така завърши първото полувреме при равностойна игра и резултат 1:1.

Второто полувреме започна по идентичен начин с първото, а именно с превес на Брайтън, който си върна аванса в двубоя в 59-ата минута на срещата чрез Хосе Изкиердо - 2:1.

Домакините продължиха да играят по-добре и логичното се случи в 75-ата минута. Паскал Грос получи пас извън наказателното поле от Дейви Пропър, шутира и отбеляза, за да оформи крайния резултат - 3:1.

След този резултат Брайтън изравни Уест Хям по точки и голова разлика, като двата тима имат по 27 пункта и голова разлика -14 и делят 12-ото място в английския елит.