Реал (Мадрид) спечели с 2:1 гостуването на Елче от 12-ия кръг на Ла Лига и оглави класирането с 24 точки. Със същия точков актив е и Реал Сосиедад, който утре се изправя срещу Атлетик (Билбао) в баското дерби.

Бразилецът Винисиус се превърна в герой за Реал (Мадрид), реализирайки и двете попадения във вратата на Елче. 21-годишният нападател откри резултата в 22-ата минута, а в 73-ата минута отново той бе точен. Пере Мия вкара за Елче в 86-ата минута, но това не бе достатъчно на домакините, които са на 15-ото място с 10 точки.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

От 63-ата минута Елче игра с човек по-малко заради втори жълт картон на Раул Гути.

Припомняме, че Реал (Мадрид) разочарова феновете си преди три дни, когато направи 0:0 у дома с Осасуна, но днес не допусна нова издънка и спечели трите точки.