Бразилия победи Испания с 4:2 след изпълнение на дузпи в четвъртфинал на световното първенство по футбол за младежи до 20 години. Двата тима завършиха 1:1 в редовното време. Вилиян откри за Бразилия преди почивката, а роденият в Бразилия Родриго изравни за Испания в началото на второто полувреме. В продълженията Дуду направи 2:1 за “жълтите”, а Алваро Васкес изравни за 2:2.

При дузпите бразилците се оказаха по-точни и спечелиха, а на полуфинала ще играят с Мексико.
В другия четвъртфинал от тази нощ Франция се наложи над Нигерия с 3:2 след продължения и на полуфиналите ще играе с Португалия. Франция достига до полуфинал на световно първенство до 20 години за първи път.

1/4-финали:
Франция - Нигерия - 3:2 след продължения
Бразилия - Испания - 6:4 след дузпи, 1:1 в редовното време, 2:2 след продължения
Мексико - Колумбия - 3:1
Португалия - Аржентина - 5:4 (след дузпи)