Бразилия срази у дома Перу с 3:0 и записа втора победа от началото на квалификациите в зона Южна Америка за световното първенство в Русия през 2018 година. "Кариоките" тотално разпиляха „инките” и ако не бяха големия брой пропуски, можеха да запишат още по-убедителен успех.

Първоначалният домакински натиск бе материализиран с попадение на една от новите звезди на Байерн Дъглас Коста (22) след центриране на халфа на Челси Вилиан. В 36-ата след шут на Коста топката срещна гредата, а в последната минута на първата част Неймар опита задна ножица, но кълбото мина над вратата.

Малко след почивката вратарят на домакините Алисон отрази удар със задна ножица на Кристиян Куева. Ренато Аугусто (57) обаче удвои аванса на Селесао, след като получи извеждащо подаване от Дъглас Коста, направил страхотен пробив преди това. В 66-ата минута Неймар вкара топката във вратата, но попадението му бе отменено заради засада. Класическата победа на „кариоките” бе оформена от Фелипе Луис (77) направил добавка след спасен шут на Дъглас Коста от перуанския вратар Пени.

След победата си Бразилия има 7 точки и заема трета позиция във временното класиране на общата група в Южна Америка. Перу е на предпоследно място със само 3 точки в актива си.

Бразилия – Перу 3:0
1:0 Дъглас Коста (22), 2:0 Ренато Аугусто (57), 3:0 Фелипе Луис (77)