ВСИЧКО ОТ КОПА АМЕРИКА В БЛИЦ - ТУК!

Бразилия не успя да победи Коста Рика в първия си мач от група "D" на Копа Америка 2024. Срещата в Калифорния завърши 0:0.

Играчите на Доривал Жуниор направиха доста пропуски, а веднъж и гредата помогна на съперника им.

В началото Родриго пропусна добра възможност, а след това удар на Рафиня бе спасен от вратаря Патрик Секейра. В 30-ата минута пък гол на Маркиньос бе отменен след преглед с  ВАР заради засада.

В края на първата част бразилците имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но реферите ги подминаха.

Късметът покри костариканците в 63-ата минута, когато изстрел на Лукас Пакета се отби в гредата. В заключителните минути Бруно Гимараеш на два пъти бе близо до попадение, но първо изстрелът му бе спасен от вратаря на Коста Рика, а след това шутира неточно.

Бразилците за втори път изразиха претенции за дузпа, претендирайки за нарушение срещу Родриго, но отново не получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар.

В другата среща от групата Колумбия победи с 2:1 Парагвай, който ще бъде съперник на Бразилия на 29 юни. Колумбийците пък тогава ще играят с Коста Рика.