Оскар вкара хеттрик за Бразилия при победата с 3:2 над Португалия след продължения, с което “селесао” спечели титлата от световното първенство до 20 г.

Победното попадение падна в 111-ата минута, когато Оскар прехвърли португалския вратар Мика, който не успя да избие топката над напречната греда. Бразилският герой се разписа и в 5-ата и 78-ата минута.

Алекс изравни за Португалия в 9-ата минута, а в 59-ата Нелсон даде аванс на европейския отбор. Бразилия успя да обърне резултата и да вземе петата си титла до 20 г., след като преди две години завърши на второ място. Португалците търсеха третата си световна купа в тази възрастова група.

Мексико победи Франция с 3:1 в мача за третото място. Попадения на Улисес Давила, Хорхе Енрикес и Едсон Ривера доведоха до успеха на “ацтеките”, след като “петлите” бяха повели в резултата след гол на Александър Лаказет с глава в 8-ата минута.

Бронзовите медали от световното първенство до 20 г. идват, след като мъжкият отбор на Мексико спечели титлата от Голд Къп през юни, а тимът до 17 години взе световната титла през юли./БЛИЦ