Чаканият от ЦСКА Килиан Шеридън отново игра за Селтик в контролна среща. Ирландският нападател бе на терена 82 минути при победата на “детелините” с 4:1 над Линкълн Сити.

Новото попълнение Дарил Мърфи вкара първия си гол с екипа на Селтик, след като получи асистенция от Шеридън. Бен Хъчинсън добави две попадения, а Саймън Фери оформи победата на тима си. Линкълн бе открил резултата в 17-ата минута чрез Джарет.

“Армейците” очакваха Шеридън да дойде у нас, за да подпише договор с клуба. В четвъртък Павел Дочев заяви, че ирландецът вероятно вече не е вариант за “армейците”.

Според шотландската и ирландската преса Селтик е приел офертата на ЦСКА от 200 000 паунда за нападателя, като остава той да се договори с 31-кратните шампиони на България. Според медиите на Острова освен “червените” интерес към Шеридън има от страна на Хибърниън, Хартс и Чарлтън./БЛИЦ