Халфът на националния ни отбор Чавдар Янков се разписа за новия си тим Ростов при равенството 1:1 срещу Динамо (Москва) в мач от 27-ия кръг на руската Премиер лига.

В 36-ата минута българинът напредна от дясно и центрира в наказателното поле, но топката се насочи към вратата и изненада стража на съперника, след като срещна гредата и се озова в мрежата му. Гостите от Москва измъкнаха точката, след като Самедов в 52-ата минута възстанови равенството, което се запази до края на двубоя.

По-рано днес Анжи спечели с минималното 1:0 домакинството си на Том. Единственият гол бе дело на Стрелков в 24-ата минута. Българинът в състава на домакините Тодор Тимонов се появи в игра като смяна в 77-ата минута.

След изиграването на тези двубои Ростов излезе на 8-ото място с актив от 34 точки, докато Динамо е една позиция по-напред с 38 точки. Анжи пък се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 12-ата позиция с 27 точки, а Том остава на 10-ата позиция с 30 точки./БЛИЦ