Чехия и Уелс завършиха при 2:2 в битката в група Е от световните квалификации.

Чехите първи имаха възможност да вкарат, но Дани Уорд реагира страхотно на удара на Адам Хложек в 9-ата минута. Уелс отвърна с пропуск на Кийфър Мур, а в 36-ата минута островитяните поведоха с попадение на Аарън Рамзи, разписал се за 1:0 след пас на Неко Уилямс.

Чехите обаче бързо се съвзеха и Якуб Пепек възстанови равенството в 38-ата минута, възползвайки се от рикошет в наказателното поле (1:1). Минути след почивката Чехия поведе с автогол на Аарън Рамзи, който насочи топката в собствената си врата (2:1).

Уелсците не паднаха духом и стигнаха до равенство в 69-ата минута с гол на Даниел Джеймс, разписал се след пас на Хари Уилсън. Само две минути по-късно Аарън Рамзи можеше да изведе гостите напред в резултата, но Томаш Вацлик спасил силния му удар в долния си десен ъгъл.

Уелсците извадиха късмет в 78-ата минута, когато Патрик Шик стигна до топката, но ударът му беше блокиран.

В другата среща от група Е Естония победи Беларус с 2:0. В класирането номер 1 е Белгия с 16 точки, следват Чехия и Уелс с по 8, Естония е на четвъртата позиция с 4, а Беларус е с 3 на последното шесто място.