Челси изненада почти всички специалисти и победи у дома Барселона с 1:0 в първа среща между двата тима от полуфиналите на Шампионската лига. Победното попадение за "сините" вкара Дидие Дрогба (45+2), докато каталунците направиха един куп пропуски и могат само да съжаляват, че не вкараха гол на чужд терен.

Мачът на "Стамфорд бридж" започна с очаквано превъзходство на каталунците, които се настаниха удобно в половината на домакините. В 9-ата минута Андрес Иниеста даде страхотен извеждащ пас към Алексис Санчес, който се измъкна от отбраната на Челси и се опита да прехвърли вратаря Петър Чех, но уцели напречната греда. „Сините” от Лондон действаха предимно на контраатаки и епизодично поглеждаха към вратата на Виктор Валдес. В 24-ата минута Барса имаше претенции за дузпа, след като Иниеста нахлу по лявото крило и падна в наказателното поле на Челси след съприкосновение с Гари Кейхил, но не получи наказателен удар.

Доминацията на каталунците продължи, като пропуски направиха Сеск Фабрегас и Лионел Меси, а в 42-ата минута се наложи на Ашли Коул да чисти топката почти от голлинията след прехвърлящ удар на Сеск. Челси отвърна с перфектна контраатака във втората минута на добавеното време и поведе в резултата. Рамирес проби по лявото крило и центрира по земя, а оставеният непокрит на границата на вратарското поле Дидие Дрогба не остави шансове за Валдес - 1:0.

След почивката Барса продължи да доминира и разиграва с продължителни подавания в половината на домакините, които бяха съсредоточили усилията си предимно в отбрана и доста рядко контраатакуваха. В 56-ата минута Алексис Санчес бе изведен от Фабрегас сам срещу Чех, но стреля в аут. С напредване на времето каталунците ставаха все по-нервни, но въпреки това не спираха да затягат обръча пред вратата на Чех. Четири минути преди края след центриране на Меси от фаул Пуйол с глава насочи топката в долния десен ъгъл на вратата, но Чех изби в корнер.

Драмата бе пълна във втората минута на добавеното време, когато след удар на Педро топката срещна лявата странична греда, а при добавката Бускетс направи непростим пропуск и стреля над вратата. Така Челси успя да излъже Барселона и взе чист гол преднина, за да се запази интригата преди реванша на „Камп Ноу” след седмица.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, ПОЛУФИНАЛ, ПЪРВА СРЕЩА

1:0 Дидие Дрогба (45+2)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Челси: 1.Петър Чех, 3.Ашли Коул, 26.Джон Тери, 24.Гари Кейхил, 2.Бранислав Иванович, 8.Франк Лампард, 12.Джон Оби Микел, 16.Раул Мейрелеш, 7.Рамирес (88 - 17.Жозе Босингва), 11.Дидие Дрогба , 10.Хуан Мата (74 - 21.Саломон Калу)

Барселона: 1.Виктор Валдес, 5.Карлес Пуйол, 2.Дани Алвеш, 21.Адриано Кореа, 14.Хавиер Масчерано, 4.Сеск Фабрегас (78 - 11.Тиаго Алкантара), 8.Андрес Иниеста, 6.Шави Ернандес (87 - 39.Исаак Куенка), 16.Серхио Бускетс , 10.Лионел Меси, 9.Алексис Санчес (66 - 17.Педро )