Челси записа успех с 3:1 като гост на Блекпул в последния мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Така "сините" от Лондон се озоваха на 9 точки зад лидера Манчестър Юнайтед. Селекцията на Карло Анчелоти е и с мач по-малко, както и се намира само на 2 точки от Манчестър Сити, заемащ третата позиция във временното класиране. Блекпул пък е на 15-ото място с 32 точки в близост до зоната на изпадащите.3.jpg

В гостуването на "Блумфийлд Роуд" Анчелоти заложи в атака на новото попълнение Фернандо Торес, на когото този път партнираше Дидие Дрогба. Испанската звезда обаче не успя да се разпише и в четвъртата си среща за Челси. С 2 попадения във вратата на "мандарините" се отчете Франк Лампард, а едно вкара Джон Тери. Джейсън Пънчън реализира почетния гол за домакините. Така селекцията на Йън Холъуей спази традицията да отбелязва поне по един гол във всеки от домакинските си мачове от началото на сезона във Висшата лига. Бившият нападател на ЦСКА Елиот Гранден бе на резервната скамейка, но не се появи в игра за Блекпул.

Първото попадение за Челси падна в 20-ата минута. Франк Лампард центрира от корнер, Джеймс Бийти не се справи с опазването на Джон Тери, който с глава прати топката в мрежата на Ричард Кингсън - 0:1. Това бе и първата голова опасност, създадена пред вратата на "мандарините".

В 62-ата минута резервата Саломон Калу беше фаулиран в наказателното поле и Лампард хладнокръвно реализира отсъдената дузпа - 0:2. Само две минути по-късно халфът беше изведен зад защитата на "мандарините" и уби интригата - 0:3.

В заключителните минути Блекпул стигна до почетно попадение чрез Пънчиън - 1:3. Последва заключителен домакински натиск, който обаче доведе само до няколко разбърквания пред Петър Чех, който записа своя мач №300 за Челси. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 29 КРЪГ

От 5 март (събота)
Бирмингам - Уест Бромич 1:3
0:1 Юсуф Мулумбу (47), 1:1 Жан Босежор (48), 1:2 Джеймс Морисън (58), 1:3 Пол Шарнър (72)

Арсенал - Съндърланд 0:0

Болтън - Астън Вила 3:2
0:1 Дарън Бент (15), 1:1 Гари Кейхил (45+2), 1:2 Марк Олбрайтън (64), 2:2 Гари Кейхил (75), 3:2 Иван Класнич (86)

Фулъм - Блекбърн 3:2
1:0 Деймиън Дъф (37), 1:1 Грант Ханли (45+1), 2:1 Деймиън Дъф (59), 2:2 Дейвид Хойлит (65), 3:2 Боби Замора (89-дузпа)

Нюкасъл - Евертън 1:2
1:0 Лиън Бест (23), 1:1 Лиън Осмън (31), 1:2 Фил Ягиелка (36)

Уест Хям - Сток Сити 3:0
1:0 Демба Ба (21), 2:0 Мануел Да Коща (29), 3:0 Томас Хицълспергер (83)

Манчестър Сити - Уигън 1:0
1:0 Давид Силва (38)

От 6 март (неделя)
Ливърпул - Манчестър Юнайтед 3:1
1:0 Дирк Кайт (34), 2:0 Дирк Кайт (39), 3:0 Дирк Кайт (65), 3:1 Хавиер Ернандес (90)

Уулвърхемптън - Тотнъм 3:3
1:0 Дойл (20), 1:1 Дефоу (30), 1:2 Дефоу (35), 2:2 Дойл (40), 2:3 Павлюченко (48), 3:3 Флетчър (87)