Сръбският защитник Бранислав Иванович вкара два гола за Челси при победата с 4:1 над Спартак (Москва) в мач от група“F” на Шампионската лига. С този успех “сините” си гарантираха участие на осминафиналите на турнира.

Лондончани играха на половината от възможностите си през първото полувреме, но бяха като трансформирани през втората част. Никола Анелка откри резултата четири минути след интервала. Французинът е отбелязал гол и в четирите победи на тима си в групата.

Дидие Дрогба, който бе с капитанската лента заради отсъствието на Джон Тери и игра за първи път в Шампионската лига през сезона, удвои резултата в 62-ата минута. След това Иванович добави едно попадение с глава и едно след удар с десния крак. Никита Баженов върна един гол за Спартак в 86-ата минута./БЛИЦ

Челси – Спартак (Москва) 4:1
1:0 Никола Анелка (49), 2:0 Дидие Дрогба (60-дузпа), 3:0 Бранислав Иванович (66), 3:1 Никита Баженов (86), 4:1 Бранислав Иванович (90)

cheklseaЧелси: 1.Петър Чех, 19.Пауло Ферейра, 2.Бранислав Иванович, 33.Алекс, 3.Ашли Коул, 12.Джон Оби Микел (69-46.Джошуа Макийчрън), 7.Рамиреш, 18.Юри Жирков, 21.Саломон Калу, 11.Дидие Дрогба (76-23.Даниел Стъридж), 39.Никола Анелка (76-44.Гаел Кукута)

spartakСпартак (Москва): 81.Андрий Дикан, 18.Андрей Иванов, 19.Николас Пареха, 17.Марек Сухи, 16.Ергени Макеев, 64.Ейдън Макгийди (80-21.Никита Баженов), 7.Ибсон, 5.Александър Шешуков (68-8.Никола Дринчич), 99.Дмитри Комбаров, 12.Алекс (69-49.Александър Козлов), 11.Велитон