Челси победи градския съперник Кристъл Палас с 2:0 в полуфинален двубой за ФА Къп. Головете реализираха Лофтъс-Чийк и Маунт.

Още в 10-ата минута Мейсън Маунт пропусна отлична възможност, но Бътланд не позволи на топката да влезе в мрежата. Хавертц, Жоржиньо и Маунт тормозеха отбраната на Палас през първата част.

В 36-ата минута Куяте стреля отлично, но Менди направи отлично спасяване като не позволи топката да влезе във вратата. Отново Куяте отправи опасен удар в 61-ата минута, но топката не намери целта.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Челси откри резултата с гол на Рубен Лофтъс-Чийк, който получи пас от Кай Хавертц и наказа Бътланд в 65-ата минута. Дойде и втори удар по Кристъл Палас, а той дойде в 76-ата минута, след като Вернер пусна пас към Маунт, който не сбърка, за да направи резултата 2:0.

До края на двубоя Палас опита да се върне в мача, но така и не съумя да вкара във вратата на Менди. В 90-ата минута Лукаку нацели страничната греда, а при добавката на Зиеш бранител изчисти в корнер.

Така Челси е на финал, а там го чака Ливърпул, който елиминира Манчестър Сити след успех с 3:2 също на "Уембли".