Челси започна по триумфален начин пътя си към шампионската титла. “Сините” удариха новака Бърнли с 3:1 като гости в последен мач от 1-ия кръг на английската Висша лига.

Мениджърът на гостите Жозе Моуриньо пусна като титуляри три от новите попълнения: Тибор Куртоа, Сеск Фабрегас и Диего Коста.
Сред резервите останаха Дидие Дрогба, Фернандо Торес и Филипе Луис. Тромавата защита на “сините” обаче сбърка фатално в 14-ата минута. След корнер и неуспешен опит за изкуствена засада Тейлър центрира около точката на дузпата. Там непокрит се оказа Скот Арфийлд. Шотландският халф спря топката и с великолепен шут буквално разстреля безпомощния Тибо Куртоа – 1:0 за новака! Отговорът на Челси не закъсня. В 17-ата минута техничен пас с пета на Фабрегас изведе Иванович отдясно. Сръбският национал центрира и топката се отби от гредата след рикошет в тялото на Дъф. Оттам попадна точно на пътя на Диего Коста и бразилецът с испански паспорт от около 7-8 метра опъна мрежата зад Хийтън за 1:1. Това бе дебютно попадение за тарана във Висшата лига.

В 21-ата минута с брилянтен пас Фабрегас чукна към непокрития Шюрле и крилото отклони в мрежата за 1:2 и направи обрата пълен. В 34-ата минута центриране от корнер свари неподготвена отбраната на домакините и връхлитащият Бранислав Иванович отблизо покачи на 1:3. Това беше твърде тежък шок за новака, от който тимът на Шон Дич не успя да излезе до края на мача. Челси установи тотално надмощие на терена и не го изпусна нито за миг. След почивката двубоят просто се доиграваше. Така за 16-та поредна година Челси остава непобеден след първия кръг във Висшата лига. Победата над новака е първата стъпка към голямата цел.

Бърнли - Челси 1:3

1:0 Скот Арфийлд (14), 1:1 Диего Коста (17), 1:2 Андре Шюрле (21), 1:3 Бранислав Иванович (34)

Бърнли: Хийтън, Шакъл, Дъф, Трипиър, Мий, Тейлър (70 - Кайтли), Джоунс, Марни, Арфийлд, Юткевич (70 - Барнс), Ингс (82 - Сордел).
Резерви: Джилкс, Уолъс, Лонг.
Мениджър: Шон Дич.

Челси: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Фабрегас, Матич, Шюрле (78 - Вилиан), Оскар (82 - Оби Микел), Азар (84 - Дрогба), Диего Коста.
Резерви: Чех, Зума, Филипе Луис, Торес.
Мениджър: Жозе Моуриньо.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
16.08.2014
14:45 часа
Манчестър Юнайтед - Суонзи 1:2
0:1 Ки Сунг-Юенг (28), 1:1 Уейн Рууни (53), 1:2 Гълфи Сигурдсон (73)
16.08.2014
17:00 часа
Лестър - Евертън 2:2
0:1 Ейдън Макгийди (20), 1:1 Хосе Леонардо Улоа (22), 1:2 Стивън Нейсмит (45), 2:2 Крис Уудс (86)
Уест Бромич - Съндърланд 2:2
0:1 Лий Кетърмол (5), 1:1 Сайдо Берахино (42-дузпа), 2:1 Сайдо Берахино (74), 2:2 Себастиан Ларсон (85)