Челси успя да обърне Ливърпул до 2:1 и триумфира в дербито на 11-ия кръг на английската Висша лига. С победата на "Анфилд" лидерът събра 29 точки, а съперникът на Лудогорец в Шампионската лига остана с 14 в актива. Вторият Саутхемптън има 22, а днес приема Лестър и има шанс да съкрати дистанцията от "сините" от Лондон.

Избраниците на Жозе Моуриньо изоставаха в резултата срещу Ливърпул, но в крайна сметка стигнаха до обрата и продължават без загуба в английското първенство този сезон - вече 9 победи и 2 равенства при голова разлика 28:11.

Емре Джан изведе "мърсисайдци" в 8-ата минута, след като ударът му извън наказателното поле рикошира в Гари Кейхил и влетя в мрежата на Тибо Куртоа - 1:0. Бранителят на "сините" от Лондон се реваншира още в 14-ата минута, когато се разписа за 1:1 при разбъркване в наказателното поле на домакините.

Пълният обрат на селекцията на Жозе Моуриньо дойде в 67-ата минута. Тогава Диего Коста наказа Симон Миньоле за 1:2.

Малко преди да отбележи, Коста трябваше да смени разкъсаната си фланелка с нова.

В края имаше спорен момент, като Челси трябва да благодарят за съдийското рамо. В 88-ата минута удар на Стивън Джерард срещна ръката на Гари Кейхил, но главният рефер Антъни Тейлър не уважи претенциите за дузпа на "мърсисайдци", които имаха основание да протестират.

Ливърпул - Челси 1:2
1:0 Емре Джан (8), 1:1 Гари Кейхил (14), 1:2 Диего Коста (67)

Манчестър Юнайтед – Кристъл Палас
Баланс: 34 мача, 21 победи за Манчестър Юнайтед, 7 равенства, 6 победи за Кристъл Палас