Челси победи с минималното 1:0 сборен отбор от първенството на Малайзия. Двубоят е част от азиатското турне на лондонския клуб. Единственото попадение реализира нападателят Дидие Дрогба в 80-ата минута. Котдивоарецът се разписа от пряк свободен удар, топката се разходи по голлинията, но съдийската тройка зачете попадението. Това е трета поредна победа на Челси под ръководството на новия мениджър Андре Вияш-Боаш.

Още във 2-ата минута Торес имаше възможност да открие резултата, след като беше изведен в чиста позиция от Бенаюн, но вратарят на съперника се намеси. До края на първото полувреме с пропуски се отчетоха Франк Лампард и Фернандо Торес

След почивката Вияш-Боаш пусна нова единадесеторка, като в атака бяха Дидие Дрогба, Никола Аанлкеа и Даниел Стъридж. В 80-ата минута Дрогба изпълни пряк свободен удар, след който топката рикошира последователно в дясната греда, а след това и в гърба на резервния вратар на Малайзия, след което тупна на голлинията, преди да бъде уловена от стража. Съдиите прецениха, че има гол, което се оказа доста спорно решение.

Челси: Енрике Иларио, Жосе Босингва, Бранислав Иванович, Слободан Райкович, Райън Бертранд (38 - Ван Анхолт), Йоси Бенаюн, Джошуа Макекран, Франк Лампард, Саломон Калу, Фернандо Торес, Флоран Малуда
Резерви: Петер Чех, Рос Търнбул, Джамал Блекман, Пауло Ферейра, Натаниел Чалоба, Джон Тери, Алекс, Патрик Ван Анхолт, Ашли Коул, Били Клифорд, Джон Оби Микел, Юри Жирков, Даниел Стъридж, Никола Анелка, Дидие Дрогба