Челси продължава да се сгромолясва във Висшата лига. Тимът загуби с 0:1 като гост от Сток Сити в мач от 12 кръг. Това бе трето поредно поражение за шампионите, които са на 16-то място с 11 точки, само на три от зоната на изпадащите. Кошмарите за отбора и Жозе Моуриньо продължават, като за първи път в историята на Висшата лига шампион губи седем от първите си 12 срещи. Португалецът бе наказан за двубоя и не бе на резервната скамейка, а слуховете за бъдещето му отново ще станат актуални. Сток Сити записа едва втора победа срещу Челси във Висшата лига, а единственото попадение днес реализира Марко Арнаутович в 54-ата минута.

В 8-ата минута двубоят бе прекъснат, след като защитникът на домакините Ерик Питърс пострада сериозно. При единоборство с Педро, холандецът бе ударен в главата, което наложи намесата и на двата лекарски щаба. В крайна сметка Питърс успя да продължи мача.

В 14-ата минута Челси организира контраатака чрез Еден Азар. Той изведе Уилиан, който центрира към Рамирес, но ударът на бразилеца не попадна в целта. Пет минути преди почивката Челси стигна до нова добра възможност. След размяна на няколко паса между Педро и Диего Коста, нападателят стреля опасно, но Бътланд спаси с крак.

В 54-ата минута Глен Джонсън бе изведен прекрасно по дясното крило, напредна в наказателното поле и пусна пас към Джонатан Уолтърс, който обаче бе притиснат и не успя да отправи отправи удар. След получилия се карамбол, топката попадна в притичалия от задна позиция Марко Арнаутович, който с акробатичен ножичен удар откри резултата.

В 67-aта минута Педро Родригес имаше великолепен шанс да изравни резултата, но стреля в аут, много близо до десния страничен стълб. Десет минути преди последния съдийски сигнал, след великолепна многоходова акция, Еден Азар имаше добър шанс, но ударът му по диагонала мина покрай левия страничен стълб на вратата. До края на мача и Лоик Реми изпусна, след като преодоля вратаря, но след това загуби равновесие и падайки отправи удар, който обаче не крайно неточен.

Уест Хям – Евертън 1:1
1:0 Мануел Лансини (30), 1:1 Ромелу Лукаку (43)
Лестър – Уотфорд 2:1
1:0 Нголо Канте (52), 2:0 Джейми Варди (65-дузпа), 2:1 Трой Дийни (75-дузпа)
07.11.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:0
1:0 Джеси Лингард (52), 2:0 Хуан Мата (90-дузпа)
07.11.15
19:30 ч.
Сток Сити – Челси 1:0
1:0 Марко Арнаутович (54)
08.11.15
15:30 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 152 мача, 52 победи за Астън Вила, 38 равенства, 62 победи за Манчестър Сити