Челси разгроми Арсенал с 6:0 в лондонското дерби от 31-ия кръг на Висшата лига. По този начин Арсен Венгер записа горчив юбилей в  своята в среща № 1000 начело на "топчиите".

Резултата на "Стамфорд Бридж" откри Самуел Ето'о още в 5-ата минута. Камерунецът бе изведен отдясно от Шюрле, финтира защитник и с техничен удар с левия крак матира Шчесни. Две по-късно Шюрле удвои. След като получи пас отдясно и стреля между краката на защитник на Арсенал, топката отново влезе до дясната греда полския вратар на Арсенал.

В 15-ата минута резултатът стана 3:0, след като Еден Азар се разписа от дузпа. Но ситуацията преди наказателния удар бе белязана от съдийски гаф. Окслейд-Чембърлейн игра с ръка като последен след удар на Азар. Главният съдия Андре Маринър обаче се обърка порадни сходните прически и изгони Гибс с директен червен картон, което бе уникален гаф от негова страна. Малко преди края на полувремето превъзходството на домакините бе подпечатано с още един гол. Оскар засече на малкия пеналт подаване на Торес за 4:0.

След почивката момчетата на Моуриньо намалиха оборотите и оставиха съперника да вземе глътка въздух. В 66-ата минута обаче Оскар нямаше пощада. Бразилецът отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, Шчесни не се намеси по най-добрия начин и топката за пети път се оказа зад гърба му – 5:0 за Челси.

Мохамед Салах смени голмайстора секунди по-късно и именно той се разписа за 6:0. Египтянинът беше изведен от Матич с перфектен пас зад гърба на защитата на “топчиите”, излезе сам срещу Шчесни и го преодоля за своя дебютен гол във Висшата лига.

“Сините” вече имат 69 точки и дръпнаха със 7 на преследвача Ливърпул, който обаче е с мач по-малко. Арсенал е трети с 62 точки, но сигурно ще бъде изпреварен от Манчестър Сити, който по-късно днес има леко домакинство срещу аутсайдера Фулъм.

Жозе Моуриньо никога в кариерата си не е губил от Арсен Венгер. Никога “сините” не са падали на “Стамфорд Бридж” в първенството под ръководството на Специалния.

Арсенал пък записа записа трети пореден погром от пряк конкурент за титлата. Преди това “артилеристите” бяха отнесени с 3:6 от Манчестър Сити и с 1:5 от Ливърпул.

ВИЖТЕ ГОЛОВЕТЕ - ТУК!

ЧЕЛСИ - АРСЕНАЛ 6:0
1:0 Ето'о (5), 2:0 Шюрле (7), 3:0 Азар (17-д), 4:0 Оскар (42), 5:0 Оскар (66), 6:0 Салах (71)

Челси: Чех, Аспиликуета, Тери, Кейхил, Иванович, Давид Луис (71-Оби-Микел), Матич, Оскар (67-Салах), Азар, Шюрле, Ето'о (10-Торес)

Арсенал: Шчесни, Гибс, Мертезакер, Косчелни (46-Дженкинсън), Саня, Артета, Росицки, Касорла, Окслейд-Чембърлейн (46-Фламини), Подолски (23-Вермаелен), Жиру

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 31 КРЪГ
22.03.14
14:45 ч.
Челси – Арсенал 6:0
1:0 Самуел Ето'о (5), 2:0 Андреа Шюрле (7), 3:0 Еден Азар (17-дузпа), 4:0 Оскар (42), 5:0 Оскар (66), 6:0 Мохамед Салах (71)