Челси победи с минималното 1:0 като гост Блекбърн в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение на “Иууд Парк” реализира Франк Лампард. След успеха “сините” от Лондон са на четвърто място с 22 точки, на 6 от лидера Манчестър Сити, който е и с мач по-малко. Английският национал се разписа майсторски с глава от трудно положение, след като получи топката от Бранислав Иванович минути след началото на второто полувреме на двубоя.

Нападателят на гостите Фернандо Торес, който се появи като резерва след почивката, отново направи пропуск, с който със сигурност ще влезе в хрониките на кръга. В 93-ата минута испанецът имаше възможност да подпечата победата на гостите, когато остана на два метра от вратата на Пол Робинсън, но прати топката високо над горната греда./БЛИЦ