Челси отстрани Манчестър Сити на 1/8-финалите на ФА къп след категоричен успех у дома с 5:1. Загубата е трета поредна за "гражданите" след 1:3 от Лестър и 1:2 от Тотнъм.

Оправдание на Сити може да бъде фактът, че Мануел Пелегрини заложи предимно на юноши и резерви, за да запази тима си за гостуването на Динамо (Киев) от 1/8-финалите на Шампионската лига в сряда.

Диего Коста (35'), Вилиан (48'), Гари Кейхил (53'), Еден Азар (67') и Бертранд Траоре (89') се разписаха за "сините", а Оскар пропусна дузпа в 75-ата минута. За Сити единствения гол отбеляза Давид Фупала в 37-ата минута за 1:1.

Челси продължава към 1/4-финалите, където са още Уотфорд, Шелсбъри/Манчестър Юнайтед, Кристъл Палас, Арсенал/Хъл Сити, Евертън, Рединг и Уест Хям.

Програма, резултати и голмайстори в ФА къп - ТУК !!!