Челси завърши сезона с домакинска победа с 2:1 срещу Борнемут на „Стамфорд Бридж“ и си гарантира шестото място във Висшата лига и участие в европейските клубни турнири. В зависимост от развоя на финала за ФА Къп ще стане ясно дали играчите на Маурисио Почетино ще участват в Лига Европа или Лигата на конференциите. При успех на Манчестър Сити – Челси ще бъде в Лига Европа, а при триумф на Манчестър Юнайтед – лондончани ще са в Лигата на конференциите.

"Сините" поведоха в 17-ата минута, когато Николас Джаксън пусна извеждащ пас за Рахийм Стърлинг зад гърба на отбраната на Борнемут. Нето излезе и успя да изпревари Стърлинг, но в момента, в който помисли, че контролира случващото се бе притиснат от Конър Галахър и изчисти топката, но право в краката на Мойсес Кайседо, който вкара гол от центъра на терена за 1:0.

Домакините удвоиха своята преднина в 48-ата минута. Коул Палмър и Рахийм Стърлинг направиха двойно подаване. След това Стърлинг преодоля Аарънс, а след това прокара топката между краката на Нето и тя влезе във вратата му.

Борнемут много бързо върна интригата в мача. В 49-ата минута Керкез центрира в наказателното поле на Челси, където Енес Юнал се възползва от грешка на Марк Кукурея и стреля, Беноа Бадиашил не успя да избие топката и тя влезе във вратата на Петрович за 2:1. Марк Кукурея допусна груба грешка в 79-ата минута, а Доминик Соланке получи добър пас в наказателното поле на Челси и стреля, но топката премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Джордже Петрович.

В същото време Нюкасъл се наложи над Брентфорд с 4:2 като гост в Лондон. „Свраките“ вкараха три безответни гола през първото полувреме чрез Харви Барнс, Джейкъб Мърфи и Александър Исак. През втората част „пчеличките“ върнаха две попадения, след като точни бяха Витали Янелт и Йоан Виса, а Александър Исак оформия крайния резултат в 77-ата минута.

Нюкасъл завършва сезона на 7-мо място с актив от 60 точки и с по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед, който има 60 пункта след успеха си с 2:0 при визитата на Брайтън в последния мач на Роберто де Дзерби начело на "чайките". Участието на „свраките“ в Европа обаче изобщо не е сигурно. За да участва Нюкасъл в европейските клубни турнири, то трябва Манчестър Сити да спечели във финала за ФА Къп с „червените дяволи“. Брентфорд завършва сезона на 16-то място с 39 точки.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ ВСИЧКИ СРЕЩИ В ПОСЛЕДНИЯ 38-И КРЪГ:

Арсенал - Евертън 2:1
0:1 Идриса Гей (40), 1:1 Такехиро Томиасу (44), 2:1 Кай Хавертц (89)

Манчестър Сити - Уест Хям 3:1
1:0 Фил Фодън (2), 2:0 Фил Фодън (18), 2:1 Мохамед Кудус (42), 3:1 Родри (59)

Ливърпул - Уулвърхемптън 2:0
1:0 Алексис Маккалистър (35), 2:0 Джарел Куанса (41)

Брайтън - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Диого Далот (73), 0:2 Расмус Хьойлунд (88)

Брентфорд - Нюкасъл 2:4
0:1 Харви Барнс (22), 0:2 Джейкъб Мърфи (37), 0:3 Александър Исак (38), 1:2 Витали Янелт (48), 2:3 Йоан Уиса (70), 2:4 Бруно Гимараеш (78)

Бърнли - Нотингам 1:2
0:1 Крис Ууд (2), 0:2 Крис Ууд (14), Джош Кълъм (73)

Кристал Палас - Астън Вила 5:0
1:0 Жан-Филип Матета (9), 2:0 Жан-Филип Матета (39), 3:0 Еберечи Езе (54), 4:0 Жан-Филип Матета (63), 5:0 Еберечи Езе (70)

Лутън -  Фулъм 2:4
0:1 Адама Траоре (44), 1:1 Карлтън Морис (45+1-дузпа), 1:2 Раул Хименес (45+3), 1:3 Раул Хименес (50), 2:3 Алфи Даути (56), 2:4 Хари Уилсън (69)

Челси - Борнемут 2:1
1:0 Мойсес Кайседо (17), 2:0 Рахийм Стърлинг (48), 2:1 Енес Юнал (49)

Шефилд Юнайтед - Тотнъм 0:3
0:1 Деян Кулушевски (14), 0:2 Педро Поро (60), 0:3 Деян Кулушевски (65)