Мексико разби с 5:0 Куба във втория си мач от Група "А" на турнира "Голд Къп". Двубоят се игра в Шарлът пред малко повече от 46 000 зрители.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес вкара две от попаденията за убедителния успех на тима си.

Това е втора поредна победа с 5:0 за Мексико, след като със същия резултат Чичарито и компания разбиха и Салвадор в първия си мач от Група "А". Тогава Ернандес се отчете с хеттрик.

Игралият до скоро в Тотнъм Джовани дос Сантос също вкара 2 гола на Куба, а другото попадение бе дело на Алдо де Нигрис.

В другата среща от групата, която се игра тази нощ Коста Рика и Салвадор завършиха 1:1. Родолфо Селая изведе Салвадор напред в 45-ата минута, но Рандал Бренес донесе точката на Коста Рика в последната минута.

Мексико е лидер във временното класиране с пълен актив от 6 точки. Коста Рика е с 4, трети е Салвадор с 1, а на дъното е Куба без спечелена точка до момента.

Чичарито и съотборниците му в националния отбор на Мексико със сигурност продължават напред в турнира "Голд Къп" и очакват да научат името на съперника си за 1/4-финалите. /БЛИЦ