Палермо е аут от турнира за Купата на Италия. Тимът на Ивайло Чочев допусна срамна домакинска загуба с 2:3 от третодивизионния Алесандрия и приключи участието си в надпреварата.

Българският национал получи почивка от Давиде Балардини и не попадна в групата за мача.

Гостите поведоха в резултата още в 4-ата минута, когато Ловисо бе точен от дузпа. В 22-ата минута Васкес утежни допълнително ситуацията на домакините, оставяйки ги с човек по-малко на терена, а секунди по-късно резултатът вече бе 0:2, след попадение на Маркони.

След почивката Трайковски върна състава си в мача с гол за 1:2, но 8 минути преди края Нико покачи на 1:3. Сабато изравни броя футболисти на терена за двата състава, като получи червен картон, а в самия край на мача Джилардино оформи и крайното 2:3.