Уест Хям победи с 4:2 Бърнли в зрелищен двубой от Висшата лига. "Чуковете" бяха с класи над своя съперник и заслужено стигнаха до успеха.

Още в 10-ата минута Арнаутович се възползва от груба грешка на защитник на Бърнли и с лекота отбеляза за 1:0. Последваха пропуски на Фелипе Андерсон и голамйстора, преди изненадващо гсостите да изравнят в последните секунди на първата част. Уестууд намери Гудмунсон в наказателното поле, а той веднага прати топката в мрежата на Уест Хям за 1:1.

След почивката паднаха четири попадения. Диангана намери много добре Андерсон, който вкара за 2:1 в полза на Уест Хям в 68-ата минута. Но в 77-ата Бърнли отново изравни. Крис Ууд скочи най-високо след изпълнение на корнер и с глава прониза стража на домакините.

Фелипе Андерсон обаче отново взе нещата в свои ръце. Той получи отлична топка и се озова един на един със стража на Бърнли. За бразилеца не беше проблем да реализира и да изведе Уест Хям напред в резултата.

В добавеното време на срещата Чичарито заби последното попадение за Уест Хям и оформи крайното 4:2.

С победата Уест Хям събра 11 точки и зае 13-ата позиция. Загубилият днес тим е на 15-о място с 8 точки.