Уест Хям победи Ливърпул с 2:0 в първия двубой за 2016 година в английската Висша лига. „Чуковете” си направиха новогодишен подарък и грабнаха трите точки с попадения на Микел Антонио и Анди Керъл.

Тимът на Славен Билич започна отлично срещата на „Ъптън Парк” и откри резултата още в 10-ата минута, когато Енер Валенсия центрира, а Антонио с глава прониза Симон Миньоле. Малко по-късно прекрасен удар на Мануел Лансини срещна дясната греда. В края на полувремето след далечен шут на халфа на Ливърпул Емре Джан топката пък се отби от напречната греда.

„Мърсисайдци” имаха претенции за дузпа на два пъти, но те не бяха уважени от главния рефер. Веднъж при удар на Коутиньо играчите на Юрген Клоп искаха наказателен удар за игра с ръка, а през втората част при подобна ситуация претенциите пак бяха за същото. При повторенията обаче се видя, че арбитърът е бил прав.

Второто попадение за Уест Хям падна в 55-ата минута, когато Нобъл центрира, а Каръл надскочи Клайн и отново с глава оформи крайния резултат. В 68-ата минута Каръл отново стреля отблизо, но този път Миноле спаси.

С успеха „чуковете” излязоха на пета позиция във временното класиране с 32 точки преди мачовете по-късно днес, докато Ливърпул е на осмо място с 30.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
02.01.16
14:45 ч.
Уест Хям - Ливърпул 2:0
1:0 Микаил Антонио (10), 2:0 Анди Керъл (55)
Съндърланд - Астън Вила
Баланс: 159 мача, 50 победи за Съндърланд, 42 равенства, 67 победи за Астън Вила