Новото попълнение на ПСЖ Даниел Алвеш направи запомнящ се официален дебют за френския гранд и донесе на парижани Суперкупата на Франция. Бразилецът се отчете с гол и асистенция за успеха над шампиона Монако с 2:1 на “Стад де Танжер” в Мароко

„Монегаските излязоха напред в резултата в 30-ата минута, когато Тилеманс пусна прекрасно извеждащо подаване към Джибрил Сидибе, който напредна и елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне Алфонс Ареола.

През втората част Алвешвзе нещата в ръцете си. Първо в 51-ата минута той изпълни безупречно пряк свободен удар и не остави шансове на стража на Монако – 1:1.

13 минути по-късно бразилският бек прати топката на главата на Адриен Рабио, който вкара победния гол за парижани.

Трофеят е общо седми за ПСЖ, като столичани печелят Суперкупата неизменно в последните 5 години. За Дани Алвеш пък това е 34-и значим трофей в кариерата му.

Monaco vs PSG 1-2 -Goals & Highlights 29/07/2017 by imamnugrohovlogs1