Дания направи обрат и разби като гост Армения с 4:1 в световна квалификация от група „Е“ на зона Европа. Руслан Корян (6) зарадва феновете на домакините след асистенция на Мовханисян, но Томас Делейни (16) изравни след пас на Далсгаард. „Червеният динамит“ направи пълен обрат още преди почивката с гола на Кристиан Ериксен (29). След паузата пък Томас Делейни (81, 90+3) оформи своя хеттрик и крайния резултат след асистенции на Ласе Шьоне и Ериксен. Така датчаните събраха 16 точки и излязоха временно начело преди останалите срещи от осмия кръг в групата. Арменците са на предпоследната пета позиция с 6 точки.

В същото време Азербайджан разби у дома аутсайдера Сан Марино с 5:1 в среща от група „C’’. Афран Исмаилов (20, 57) вкара два гола след подавания на Сейдайев и Хюсеинов, а по веднъж се разписаха Араз Абдулайев (25) след пас на Алмейда и Рашад Садигов (81). В 71-ата минута Микеле Чеволи от гостите си вкара автогол, а Мирко Палаци (73) вкара почетното попадение за Сан Марино. След победата си азерите са трети с 10 точки преди останалите срещи от групата. Сан Марино остава на дъното без нито една спечелена точка и с катастрофалната голова разлика 2:38.