Манчестър Юнайтед и Челси завършиха 0:0 на „Олд Трафорд” в голямото дерби от 19-ия кръг на английската Висша лига. В герои се превърнаха вратарите Давид Де Хеа и Тибо Куртоа, спасили няколко опасни удари по време на срещата, а и късметът бе на тяхна страна, след като на два пъти топката срещаше гредите.

Още в самото начало Хуан Мата можеше да даде аванс на гостите, но след него шут топката срещна напречната греда. Малко след тази ситуация вратарят на домакините Давид Де Хеа спаси с една ръка удар с глава на Джон Тери. Въпреки тези положения „червените дяволи” действаха по-агресивно и пресираха съперника си, а отговорът им дойде в 16-ата минута, когато след шут на Антони Марсиал топката се удари в гредата. Малко след това френският нападател имаше и претенции за дузпа след сблъсък с Курт Зума, но не получи наказателен удар.

След половин час игра стражът на „сините” Тибо Куртоа спаси опасен шут на Уейн Рууни от далечна дистанция, а до края на полувремето нямаше кой знае какви сериозни ситуации пред двете врати.

В начало на второто полувреме Де Хеа спаси първо удар на Педро Родригес, а след това отрази и добавката на Аспиликуета. В 56-ата минута и колегата му на отсрещната врата Тибо Куртоа се намеси решително, спасявайки по феноменален начин удар от близка дистанция на Андер Ерера, изведен от Марсиял. Малко след това Вилиан игра с ръка в наказателното поле, но съдията Мартин Аткинсън отново не отсъди дузпа.

В 62-ата минута Матич получи извеждащо подаване от Педро и излезе сам срещу Де Хея, но не успя да намери очертанията на вратата, шутирайки встрани от нея. При ответната атака домакините имаха още една претенция за дузпа, след като Аспиликуета изрита Мата, но и в този случай съдията Аткинсън си замълча.

До края на мача домакините търсеха по-активно трите точки и в 86-ата минута Уейн Рууни имаше чудесна възможност, след като засече от въздуха центриране на Бортуик-Джаксън, но прати топката над вратата.

След равенството Манчестър Юнайтед остава шести с актив от 30 точки. Защитаващият титлата си от миналия сезон Челси излезе на 14-о място с 20 точки.

Ман Юнайтед продължи серията си без загуба на 8 мача. Подобно постижение „червените дяволи” записаха от ноември 1989 до януари 1990 г.

Манчестър Юнайтед – Челси 0:0

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Блинд (81-Джоунс), Смолинг, Дармиан (70-Джаксън), Швайнщайгер, Шнайдерлин, Мата (77-Депай), Ерера, Марсиал, Рууни
Мениджър: Луис ван Гаал

Челси: Куртоа, Иванович, Зума, Тери, Аспиликуета, Микел, Матич, Вилиан (69-Рамиреш), Оскар, Педро, Азар
Мениджър: Гуус Хидинк

Манчестър
, стадион "Олд Трафорд"
Съдия: Мартин Аткинсън
Жълти картони: Смолинг, Шнайдерлин, Швайнщайгер, Рууни (Юнайтед); Микел, Азар (Челси)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
28.12.15
17:00 ч.
Норич - Астън Вила 2:0
1:0 Джонатан Хоусън (24), 2:0 Диемерси Мбокани(87)
Евертън – Сток Сити 3:4
0:1 Джердан Шакири (16), 1:1 Ромелу Лукаку (22), 1:2 Джердан Шакири (45), 2:2 Ромелу Лукаку (64), 3:2 Жерар Делофеу (71), 3:3 Хоселу (80), 3:4 Марко Арнаутович (90+1-дузпа)