Рома спечели с 2:1 при гостуването си на последния Салернитана в мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А", но потрепери за трите точки в края.

След нулево равенство през първата част, Джулио Маджоре игра с ръка в наказателното поле в 49-ата минута и след потвърждение с ВАР бе отсъдена дузпа за римските "вълци". Зад топката застана Пауло Дибала, който не остави никакъв шанс на Гийермо Очоа с изстрел в долния ляв ъгъл.

В 66-ата минута Рик Карсдорп сервира топката на Лоренцо Пелегрини в наказателното поле и италианецът я прати във вратата на Очоа за 0:2.

Салернитана успя да върне един гол в 70-ата минута. Лум Чауна центрира в наказателното поле, а Григорис Кастанос с глава засече отблизо топката във вратата на Патрисио. До края домакините натискаха, но не съумяха да стигнат до изравнително попадение.

След втория пореден успех за Даниеле Де Роси начело на римските "вълци" са пети с 35 точки, докато Салернитана остана на дъното с 12 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!