Нюкасъл спечели с 2:0 гостуването на Уест Хям на старта на новия сезон във Висшата лига. За "свраките" се разписаха дебютантите Калъм Уилсън и Джеф Хендрик.

Всичко по-интересно в мача се случи през втората част, когато паднаха и двата гола. В 56-ата минута привлеченият от Борнемут Уилсън откри резултата, след като акробатично засече топката отблизо във вратата на Уест Хям, пазена от Лукаш Фабиански - 0:1.

Асистенцията беше на Джеф Хендрик, който три минути преди края на двубоя подпечата победата на Нюкасъл. Той пристигна при "свраките" от Бърнли, където игра последните четири сезона.

Бившият нападател на Уест Хям Анди Керъл пък беше цял мач на терена за Нюкасъл.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 1 КРЪГ

12 септември 2020 г. (събота), 14:30
Фулъм - Арсенал 0:3
0:1 Александър Лаказет (8), 0:2 Габриел (49), 0:3 Пиер-Емерик Обамеянг (57)

12 септември 2020 г. (събота), 17:00
Кристъл Палас - Саутхемптън 1:0
1:0 Уилфред Заха (13)

Ливърпул - Лийдс 4:3
1:0 Мохамед Салах (4-дузпа), 1:1 Джак Харисън (12), 2:1 Върджил ван Дайк (20), 2:2  Патрик Бамфорд (30), 3:2 Moхамед Салах (33), 3:3 Матеуш Клих (66), 4:3 Мохамед Салах (88-дузпа)

12 септември 2020 г. (събота), 22:00
Уест Хям - Нюкасъл 0:2
0:1 Калъм Уилсън (56), 0:2 Джеф Хендрик (87)

13 септември 2020 г. (неделя), 16:00 часа