Дидие Дешан стартира с нулево равенство кариерата си начело на френския национален отбор. "Петлите" завършиха 0:0 с Уругвай в контрола, играна в Льо Авър. Дребничкият селекционер не повика някои от титулярите на Евро 2012 като Филип Мексес, Адил Рами и Йоан Кабайе. Двамата скандалджии Жереми Менес и Самир Насри бяха наказани от местната федерация. Така шанс за изява получиха двама дебютанти - Мапу Янга-Мбива от Монпелие и капитанът на Пари Сен Жермен Кристоф Жале.

Именно Янга-Мбива, който действаше много сигурно в отбрана, можеше в 15-ата минута да се разпише. Здравенякът посрещна с глава една топка, която след корнер бе отклонена от Оливие Жиру, но вратарят на гостите Муслера изби в гредата. Рамката отново спаси Уругвай в 62-ата минута след шут на Бензема. Най-чистото положение за Уругвай бе в 70-ата минута, когато Лорис спаси от непосредствена близост удар на ветерана Себастиан Абреу - Лудия. Контузия получи Матийо Дебюши от “петлите” и още в 28-ата минута трябваше да бъде сменен.