Футболист №1 на България Кирил Десподов не спира да блести в Австрия и само няколко дни след хеттрик в местната Бундеслига срещу Санкт Пьолтен (4:0) отново блесна за Щурм Грац. Преотстъпеният от Каляри нападател вкара гол за тима от Грац при визитата на опашкаря във Втора лига Капфенберг с 2:0 в 1/8-финален мач от турнира за купата на страната.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Гостите останаха в намален състав след червения картон на гърка Анастасиос Авлонитис с 21-ата минута, но това не им попречи да стигнат до победата. Кирил Десподов (47) се разписа малко след началото на втората част. Бившият нападател на ЦСКА бе заменен в 66-ата минута от испанеца Хуан Домингес. В добавеното време пък албанецът Беким Балай (90+3) оформи крайния резултат.

Следващият мач на тима, воден от Нестор Ел Маестро, е на 2 октомври срещу участника в групите на Лига Европа Волфсбергер. В момента Щурм е на пето място в Бундеслигата.