Треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне сподели за сайта на УЕФА впечатленията си от първия полуфинал на Шампионската лига срещу Арсенал. Срещата на „Метрополитано“ в испанската столица завърши при резултат 1:1.
„Първото полувреме беше равностойно. Може би Арсенал повече притежаваше топката, но не създаде много шансове. Съперникът има много силен състав. Когато резервите влязоха, те бяха по-добри от титулярите. Въпреки това ние бяхме по-добрият отбор през второто полувреме“, коментира Симеоне.
„След почивката гостите изглежда се отпуснаха малко, а ние се организирахме. Бяхме по-солидни в защита и създадохме шансове чрез Антоан Гризман и Адемола Лукман. Днес атмосферата беше невероятна. Рядко виждаме такъв ентусиазъм, какъвто имаше в началото на мача. Не всички ще бъдат на реванша, но техните сърца и души ще бъдат с нас“, допълни аржентинецът.