Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Българският нападател Димитър Рангелов се отчете с гол в дебюта си в Европа. Той се разписа за Люцерн при победата с 2:1 над белгийския Генк в мач от плейофния кръг на Лига Европа.

Под ръководството на новия треньор Ришард Коморницки швейцарският тим показа съвсем различна игра, от тази демонстрирана в шампионата. Промяната беше възнаградена с ранен гол. Димитър Рангелов се разписа след изпълнение на корнер. Двубоят беше дебют за българина в евротурнирите.

Пет минути по-късно Генк изравни. Буфел напредна отдясно и подаде към капитана Йеле Восен, който прати топката във вратата на домакините при първата опасност, сътворена от белгийския тим.

Лечано, Гигакс и Вис имаха възможност да покачан на 2:1 за домакините преди почивката, но нямаха шанс при ударите си. Попадението стана факт чак в 71-ата минута, когато Адриан Винтер оползотвори асистенция на Лечано.

Успехът на Люцерн е заслужен, но Димитър Рангелов и съотборниците му ще имат тежко гостуване на Генк след седмица.