Динамо (Киев) вече е с единия крак в груповата фаза на Шампионската лига. Момчетата на треньора Юрий Сьомин победиха Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 като гости в първи мач от плейофите на турнира и си осигуриха комфортен аванс преди реванша у дома. Домакините започнаха по-силно, окрилени от подкрепата на най-верните си фенове. В 13-ата минута Аранго намери финландеца Саша Ринг в удобна позиция, той излъга Силва и стреля покрай безпомощния вратар Максим Ковал за 1:0.

Отговорът на гостите не закъсня и в 28-ата минута Тарас Михалик овладя една избита от защитата топка след корнер, и от границата на наказателното поле стреля силно. Шутът му се отклони от тялото на защитник и влетя в мрежата за 1:1. Много хубав гол в 36-ата минута заби таранът на украинския гранд Андрей Ярмоленко, който след пас на Гармаш се разходи из бранителите на Борусия и преодоля за втори път Тер Щеген. Хаосът в играта на немския тим продължи и след почивката. Динамовци с лекота отбиваха безобидните атаки и опасно контраатакуваха. В 81-ата минута новото холандско попълнение на Борусия Люк де Йонг съвсем закопа своите. Нападателят засече центриране от фаул на португалеца Велозо в собствената си врата за 1:3!

Борусия (М) – Динамо (К) 1:3
1:0 Александър Ринг (13), 1:1 Тарас Михалик (28), 1:2 Андрей Ярмоленко (37), 1:3 Люк де Йонг (81-автогол)

Борусия (М): 1.Марк-Андре тер Щеген, 15.Алваро Домингес, 16.Ховард Нордтвейт (74-6.Толга Джигерчи), 39.Мартин Щранцъл, 3.Филип Дамс, 5.Александер Ринг (69-Патрик Херман), 18.Хуан Аранго, 24.Тони Янчке, 34.Гранит Джака, 9.Люк де Йонг, 10.Игор де Камарго (69-19. Майк Ханке)

Динамо (К): 35.Максим Ковал, 2.Данило Силва, 3. Бетао, 17.Тарас Михалик, 33.Тайе Тайво, 4.Мигел Велозо, 19.Денис Гармаш, 21.Нико Кранчар (64-5. Огнен Вукоевич), 36.Милош Нинкович (78-99. Рафаел), 9.Андрей Ярмоленко, 11.Браун Идейе (90-13.Адмир Мехмеди)

Съдия: Педро Проенса (Лисабон, Португалия)
Жълт картон: Херман (Б); Велозо (Д)
Германия. Мьонхенгладбах. “Борусия Парк”

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК