Динамо (Минск) си осигури добра преднина преди осминафиналите в турнира за Купата на Беларус. Съперникът на нашия Черно море в Лига Европа победи Смолевичи с 2:0 у дома в първа среща от 1/16-финалите.

В 41-ата минута Владимир Коритко откри резултата след асистенция на Йедигарян. В 67-ата минута Олег Веретило покачи на 2:0 след пас на резервата Артьом Биков.

Българският футболист на домакините Шалозе Удоджи игра до 55-ата, когато беше заменен от Срещата реванш, на която ще бъде домакин Смолевичи, ще се играе на 2 август. Реваншът от втория квалификационен кръг на Лига Европа с Черно море пък е на 23 юли. Както е известно, първата среща във Варна завърши 1:1.

Стартов състав на Динамо: Игнатович, Воронков, Шатцилоски, Някша, Коритко, Удоджи, Веретило, Яроцки, Канцави, Абдусалам, Йедигарян