И двата български отбора, които играха в Лига Европа, не успяха да победят тази вечер.

Берое загуби в Стара Загора от Брьондби (Дания) с 0:1 в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира. Единственото попадение реализира Мартин Албрехтсен в 85-ата минута. Реваншът е след седмица в Дания.

БЕРОЕ - БРЬОНДБИ 0:1
0:1 Мартин Албрехтсен (85)

Черно море също не успя да победи и направи 1:1 срещу Динамо (Минск, Беларус). Двубоят се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Матиас Курьор изведе варненци напред в резултата, а Политевич изравни в 71-ата минута.

ЧЕРНО МОРЕ - ДИНАМО (МИНСК)  1:1
1:0 Матиас Курьор (11), 1:1 Сергей Политевич (71)

Така в рамките на няколко дни три от участниците ни в Европа не успяха да запишат победи. Лудогорец падна от Милсами в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Литекс бе общо четвъртият наш тим в турнирите и трети участник в Лига Европа, но отпадна още в първия квалификационен кръг на турнира от Йелгава (Латвия).