Динамо (Загреб) записа най-убедителната си победа от началото на сезона под ръководството на спрягания през последните дни от хърватските медии за уволнение Ивайло Петев. Грандът от Загреб разби изпадналия вече Цибалия с 6:0 в среща от 31-ия кръг на хърватския елит.

Бившият селекционер на България направи няколко промени в състава си след двете поредни загуби, довели до слуховете за негово освобождаване. Така домакините се развихриха и още на почивката водеха с 4:0 след голове на Гояк (23, 38), Ел Арби Судани (27) и Домагой Антолич (42).

През втората част Гояк (78, 86) не само оформи хеттрика си, но и крайния резултат с четвърти гол в срещата.

С този успех Динамо събра 71 точки и изостава на 5 от лидера Риека, който по-късно днес приема Интер (Запрешич).